Lyžovanie

Ak patríte k vášnivým lyžiarom či snowboardistom, neváhajte využiť vynikajúce možnosti obľúbených zimnych športov v neďalekých lyžiarskych strediskách.

Vrátna Free Time Zone
Vrátna je jedným z najznámejších a najvyhľadávanejších zimných stredísk na Slovensku, s možnosťami pre začiatočníkov ako aj pokročilých lyžiarov, snowboardistov, skialpinostov a free riderov.  Najdlhšia zjazdovka v lokalite Chleb s prevýšením 750m prístupná modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou končiacou v Snilovskom sedle vo výške 1500 m je zlatou perlou celej doliny. Výbornú lyžovačku tu zažijete počas počas celej zimnej sezóny, no na jar je lokalita Chleb výnimočne atraktívna.

Športcentrum Malá Lučivná
Športcentrum Malá Lúčivná je lyžiarske stredisko situované v údolí Malej Fatry, na trase Žilina-Dolný Kubín, medzi obcami Párnica a Zázrivá. Stredisko je vybavené potrebnou technikou na úpravu a zasnežovanie lyžiarskych svahov s celkovou dĺžkou 3200 m, k dispozícií je až 7 vlekov. Trate sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých.

SKI PARK Kubínska Hoľa
Skvelú rodinnú lyžovačku ponúka Ski Park Kubínska Hoľa v blízkosti Dolného Kubína. Výborné lyžiarske a snowboardové terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnymi výhľadmi na Oravu, Nízke aj Západné Tatry, Malú a Veľkú Fatru, ako aj výborné snehové podmienky a technické vybavenie sú zárukou nezabudnuteľného športového zážitku. K dispozícií sú 2 štvor-sedačkové lanovky a 8 lyžiarskych vlekov s celkovou dĺžkou upravovaných zjazdových tratí 14 km. V areáli je moderný systém umelého zasnežovania, aj vďaka čomu je Ski Park Kubínska Hoľa klasifikované ako 4 hviezdičkové lyžiarske stredisko.